Субота, 27.04.2024, 02:10
                                                                            

Радіолюбительське конструювання



Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Гурток столярної справи

Тема: Ручка для молотка.

  Начало формы

В цілому виріб не складне, можна що називається виготовити "на око", але все ж краще враховувати важливі моменти:

Довжина і товщина ручки молотка підбирається з урахуванням ваги молотка без ручки, тобто чим тяжче "головка" молотка тим довші і товщі повинна бути ручка. Ще краще мати перед очима креслення ручки.

Всі дерев'яні ручки на ручний інструмент, роблю з добре просушеної берези, в тому числі і для молотків. Для молотків вагою 300-400 грам, досить заготовки прямокутного бруска, довжиною 350 міліметрів, зі сторонами 40х30. Заміряйте внутрішній зів бойка молотка. Після чистової обробки, повинен вийде брусок зі сторонами приблизно 35х25 З одного боку бруска розмітьте центр (лініями з кута на кут) Навколо цього центру побудуйте прямокутник з рівними сторонами отвору на молотки по ширині і висоті. Ребра і пласти бруска сгоните рубанком від тильної частини майбутньої ручки на боку намальованого на торці прямокутника. Зніміть фаски з кутів і заокруглюйте їх. За допомогою наждачного паперу підженете передній край ручки під розмір отвору в молотки так, що б вона заходила в натяг.
 

Тема: Як зробити якісне топорище своїми руками: правила виготовлення

Як підібрати і заготовити деревину

Топорище – це ручка робочого інструмента. Від того, наскільки з ним буде легко працювати, повністю залежить продуктивність праці. Тому звичайна пряма палиця в цьому випадку ніяк не підійде. Справжнє топорище є вигнутий брус з овальним перетином і прямими ділянками. Хвостова ж частина повинна бути розширеною і відігнутої донизу. Тільки при такому варіанті рука виконує роботу людини зможе надійно утримувати інструмент, при цьому довго не відчуваючи втоми.

Тема: Види і призначення лакофарбового покриття

До малярних відносяться роботи з нанесення лакофарбового

покриття. 

Лакофарбові покриття в будівництві застосовують для захисту поверхні від атмосферних впливів, металевих виробів від корозії,  дерев'яних виробів від руйнування або зношення, для декоративного оздоблення різних конструкцій, підвищення їх санітарно-гігієнічних і протипожежних властивостей, а також в естетичних і інженерних цілях. 

Лакофарбовим покриттям називається один або кілька висохлих, шарів лакофарбових матеріалів, нанесених на поверхню, які в результаті висихання (затвердіння) або протікають одночасно з цим процесів в сполучному (полімеризації, поліконденсації, карбонізації та ін.) Перетворюються в декоративно-захисну плівку, міцно з'єднується з основою.

Тема: Догляд за полірованими і лакованими меблями

Протирати поліровані речі потрібно дуже акуратно. Вони не люблять вологи і можуть зіпсуватися від води. Саме з цієї причини їх слід спочатку протерти сухою тканиною, а потім — злегка змоченою в скипидарі або машинному маслі фланеллю. Почекавши близько півгодини, поліровані речі слід ретельно натерти м’якою сухою тканиною до блиску.

Від дрібних подряпин на лакованій меблів можна позбутися, якщо змочити подряпану поверхню червоним вином, змішаним з машинним маслом в рівних пропорціях. Після того, як суміш на поверхні меблів трохи вбереться, залишки слід круговими рухами втерти до повного зникнення рідини на поверхні. Після цього необхідно натерти поверхню м’якою сухою тканиною до блиску.

Тема: Інструменти та матеріали для ремонту меблів

Всі інструменти можна купити в господарському магазині. І ось, що треба придбати:

  • шкурки різної зернистості
  • кілька шпателів: металевий і пластмасовий
  • скребок для меблів – візьміть той, який зручніше тримати
  • сталеву губку
  • рідкий гель, який видаляє лакове покриття
  • лак і фарба для реставрації меблів потрібних кольорів
  • викрутки різних розмірів: плюсові та мінусові – тому що у вас напевно кілька видів меблів, і всі вони відрізняються кріпленнями
  • гумова киянка і молоток, щоб підбивати або вибивати деталі, не пошкодивши дерево
  • набір струбцин
  • клей для дерева
  • шпаклівка по деревині
  • олівці для реставрації меблів – з їх допомогою ви будете робити розмітку у разі необхідності
  • мило з рослинних масел
  • рулетка, косинець і лінійка
  • маркери для реставрації меблів – вони знадобляться, щоб робити позначки і не забути, куди яка деталь кріпиться
  • рукавички
  • респіратор – захистить ваші легені, коли ви будете фарбувати або лакувати вироби
  • пензлики і масляні фарби
  • зубна щітка, зубочистки, голка або струна – а навіщо вони потрібні, ви дізнаєтеся нижче

В принципі, якщо у вас немає полювання купувати всі інструменти окремо, то можете пошукати набір для реставрації меблів. В залежності від того, які меблі ви буде ремонтувати, вибирайте комплектність набору.Тема: Виготовлення журнального столика

Кришка  столика –ламіноване ДСП, розмір 400*800мм.

Ніжки – дерев’яний струганий брусок довжиною 380мм, перерізом 40*40мм.

 

Поперечні і прокольні царги - ламіноване ДСП, розміром 40*700мм-2 шт., 40*300мм- 2шт.

Для з’єднання потрібен клей ПВА, мебельні кутники-6 шт., саморізи -80*4.5 -8 шт.,- 16*3.5 -24 шт. Меблева кромка – 2500мм.

За схемою прикріплюємо, з допомогою довгих саморізів,  нижню частину столика (ніжки і царги), промазуючи місця  з’єднання клеєм . З допомогою меблевих кутників та саморізів прикріплюємо верхню частину столика. Обклеюємо торці  столика меблевою кромкою.

Тема: Як мити дзеркала? Чим чистити скло?

Сьогодні відомо багато способів для миття скла. Можна використовувати, як народні методи очищення скляних поверхонь, так  і спеціальні миючі засоби. Для якісної чистки скла необхідно обирати побутову хімію з вмістом антистатику, аміаку та етилового спирту. Такі засоби слід наносити на скло та через 10-20 секунд протерти сухою та чистою ганчіркою. Ганчірка має бути м’якою, щоб не подряпати скло. Слід також пам’ятати про температуру води. Вода має бути теплою та не гарячою.

Тема: ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ

Шкіра – це натуральний матеріал, який забезпечує тривалий комфорт, прохолоду у спекотну погоду, стильний вигляд і витривалість..

Який він, диван на століття? Вже точно не тканинний. У суспільній свідомості не тільки розкіш, а й зразкова довговічність асоціюється перш за все з натуральною шкірою. Це стосується взуття, одягу, аксесуарів і, звичайно ж, меблів. Але далеко не всі в курсі, що замість шкіра вимагає регулярного і ретельного догляду. Інакше вона прийде в непридатність навіть швидше штучної. Як цього не допустити та що робити з забрудненнями.

Що потрібно запам'ятати в першу чергу?

Як правильно поводитися зі шкіряною оббивкою крісла або дивана, найкраще знають жінки. Часто навіть самі про це не здогадуючись. Вся річ у тому, що у нашої шкіри та шкури великої рогатої худоби, нехай і яка пройшла дублення, багато спільного. Базові принципи, які допомагають прекрасним дамам зберігати свіжість, підійдуть і для меблів:

  • Тримати в чистоті. Щоб пори не забивалися пилом, протирайте оббивку не рідше 1 разу на тиждень м'якою сухою ганчіркою. Або пилососом з м'якою щіткою. Раз на 2 тижні використовуйте вологу мікрофібру або губку і, якщо необхідно, мильний розчин.
  • Зберігати вологість і жировий баланс. Раз на кілька місяців наносите на шкіру масло (кокосове, лляне, рицинове, оливкове) або аптечний гліцерин. Дочекайтеся, поки вбереться, а залишки видаліть сухою тканиною.
  • Уникати агресивних речовин. Етанол, скипидар і розчинники - ось ваші помічники, якщо вирішили зіпсувати дорогі меблі зі шкіри. Абразивні чистячі засоби та жорсткі губки впораються з цим завданням не гірше.

ТЕМА: Іграшка "тварини"

Через копірку скопіювати на фанеру, вирізати деталі лобзиком, скласти виріб, оздобити.

 

 

ТЕМА: Облагороджування лакофарбових покриттів

Найкращими лакофарбовими покриттями є ті, що мають дзеркально гладенькі поверхні. Проте при всіх видах опорядження на поверхні плівки

утворюються нерівності, які умовно поділяють на хвилястість (нерівності з великим кроком) і шорсткість (нерівності з малим кроком).

 

 

 

 

При облагороджуванні покриттів  всі ці нерівності мають бути усунені. Проте звичайним поліруванням можна усунути тільки шорсткість,

але хвилястість після полірування стає ще більше помітною. Тому перед поліруванням спочатку слід вирівняти поверхню шліфуванням,

а потім полірувати покриття до дзеркального блиску спеціальними рідинами або пастами.

ТЕМА: Виготовлення лавки

За розмірами заготавлюємо заготовки, вирізуємо деталі, складаємо виріб, доробка поверхонь, оздоблення.

ТЕМА: Інші види  лавок

За розмірами заготавлюємо заготовки, вирізуємо деталі, складаємо виріб, доробка поверхонь, оздоблення.

 

Тема: Вимірювання поверхні лакофарбових покриттів шліфуванням.

 Для вирівнювання поверхні висушеного лакофарбового покриття застосовують шліфування, яке здебільшого здійснюється шліфувальними шкурками, рідше — шліфувальними пастами.

Вирівнювання поверхні шліфувальними пастами полягає у знятті виступів (хвиль); при цьому зменшується товщина нанесеного на деревину шару лакофарбового покриття. Шліфувати можна будь-яку поверхню як ручним, так і механізованим способом.

Для механізованого шліфування -лакофарбових покриттів застосовують різноманітне устаткування: ротаційні і дискові апарати і верстати, ручні вібраційні апарати та стрічкошліфувальні верстати. Найбільш удосконаленим верстатом цього типу є ШлПС-2М.

Для шліфування лакофарбових покриттів можуть бути використані верстати типу ШлК-8 з широкою стрічкою (до 800 мм) і вузьким утюжком. Щити розміром 1800 х 800 мм повністю перекриваються стрічкою.

Перед шліфуванням нітроцелюлозних покриттів поверхню зволожують уайт-спіритом або сумішшю його з гасом, щоб зм'ягчити верхній шар плівки і запобігти її спалахуванню. При шліфуванні поліефірних покриттів поверхню не зволожують, бо ці покриття утворюються внаслідок хімічної реакції (тверднуть) і стійкі проти нагрівання.

Для проміжного шліфування лакових покриттів, при якому видаляються тільки поверхневі дефекти і лакова плівка зашліфову-ється на 6—10 мкм, застосовують віброшліфувальні верстати.

Віброшліфувальний верстат Шл2В  складається з двох шліфувальних агрегатів: перший по ходу виробу — для видалення бульбашок та інших дефектів, а другий — для зняття ворсу і тонкого шліфування плівки в межах до 10 мкм. Шліфувальна стрічка притискується до поверхні виробу вібраційним утюжком, що є на кожному агрегаті. За допомогою механізму перемотування спрацьована шліфувальна шкурка переміщується на робочу довжину утюжків. Стиснутим повітрям пил з поверхні здувається і відсмоктується в ексгаустерний приймач верстата, а потім у пневмосітку.

Щити подаються за допомогою роликових механізмів, обтягнутих гумою. Привод механізму подачі здійснюється від електродвигуна через редуктор і безступеневий варіатор.

ТЕМА: Виготовлення табуретки

Заготовка матеріалу, вирізування деталей за ромірами, складання виробу, доробка поверхонь, оздоблення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
uCoz